Hej!

Så därför tänker jag att……

Ha en bra dag!
I hjärtat av Katalonien ligger det magnifika klostret Montserrat.


I hjärtat av Katalonien ligger det magnifika klostret Montserrat.
Torrevieja - En plats där vägarna möts
Jag har alltid älskat att skriva och det finns många tankar som flyger genom mitt huvud som jag vill skriva ner ibland. Vill ibland skriva dagbok och ibland om saker som engagerar mig.
med ljuvliga hundar
Lena Dyche reseledare och guide sedan 30 år. Här delar jag med mig av resetips från Wales, Spanien, Sverige och lite överallt, på ställen jag bott och arbetat i. lenadyche(at)gmail.com
MariArnes reseblogg
Torrevieja - En plats där vägarna möts
En Farfars vardag,med Foto,Mat,Resor och Klurigheter.
Torrevieja - En plats där vägarna möts
Från Årsunda till Torrevieja
Torrevieja - Helsingborg
En hemmafru i Spanien
Låter härligt. Har så dåligt med internet här att det bara räcker till att läsa. Knappt kommentera. Kram
GillaGilla
Ja det var riktigt skönt att göra ingenting idag!!!!
Jobbigt med dåligt internet, du får läsa ikapp allt när ni kommer till Torre!!!
Ha en fortsatt trevlig resa!
Kram!
GillaGilla
Absolut! Kram
GillaGilla
Samma här,sol i morse,sen mulnade det på ordentligt,nyss hemkommen från köpis i Valbo,det småregnade lite när jag körde hem+1,4 just nu..Haé Kram.
GillaGilla
Det blev en riktigt trist och grå dag idag!
Oj det var många år sen jag var till Valbo köpcentrum och handlade!
Trevlig kväll!
Kram!
GillaGilla
Alfons kan komma med klokheter han! Idag märker jag tydligt av det han säger. Inte roligt alls! Men jag hoppas det blir framöver! Kram!
GillaGilla
Ja det kan han verkligen! Och det är stämmer faktiskt riktigt bra.
Men det låter inte alls kul att höra, vi får hoppas att det går över, för snart börjar ju nedräkningen…….!!
Stor Kram till dig!
GillaGilla
¡Hola!
I dag var en rätt kul dag…allt gick bra av vad vi skulle göra. Köpte saker som jag inte behöver och antagligen inte kommer att använda men köpa var kul 😀 Och ett byråkratjobb gick bra samt träffade kusinen till ägaren av uthyrda bråklyan ovanpå! Fikade med Lex sen på InaE och skojade med Iván om Mr Plump…Iván är ju från Mexico…ja vi skrattade gott åt hans mimik. Iváns alltså…
I går var en sorglig dag…En kär amigo hemma som jag skulle sms:a grattis till i går – som jag gjort i 30 år – fanns inte i livet sen 1 år tillbaka…Så ledsamt 😦 bara 68 år.
Kram P ♥
GillaGilla
Men vad kul att höra att du hade en riktigt rolig dag med lite av varje idag!
Förstår att det kändes bra idag när du märkte att allt funkade som du hade tänkt dig!
Men oj så ledsamt att höra om din kära vän , bara 68 år .
Stor Kram!
//Carina
GillaGilla
Alfons är en klar favorit! Och idag har vi hadt sol så det blev en rejäl långpromenad med lunch ute och sedan en stund i kvällsolen på Keepe´s. Men som pensionär behöver en ju inte göra mer än man själv vill. Behagligt! Grodans skylt är suverän!
Kram och trevlig kväll.
GillaGilla
Vad skönt att vädret har stabiliserat sig och återgått till det normala igen, med sol och vackert väder. Härligt att du äntligen kunde ta en riktigt lång promenad som du brukar göra! Låter mysigt att det går att sitta utomhus nu igen!
Ja grodans skylt är helt suverän, har alltid gillat grodans budskap!
Kram!
GillaGilla
Jag är nöjd med Hund/syrummet.
Natti kram!
GillaGilla
Förstår att du blev nöjd med rummet!
Det blev ju jättefint!
Natti kram!
GillaGilla
Grodan är för skön 😀 Så trist när man inte blir färdig 🙂
Kram!
GillaGilla
Grodan är så cool!
Javisst är det trist när man inte blir klar!
Men det var riktigt skönt att göra ”ingenting” idag!!
Snart börjar ju nedräkningen……
Kram!
GillaGilla
Kallt och jäkligt här just nu…så det kan kanske bli en stund i badet och bara njuta av att göra ingenting.
GillaGilla
Oj, det låter inte kul, så då förstår jag att du kände för en skön stund i badet!
Visst är det skönt att bara njuta och göra ingenting ibland!!!
Synd att vi missar varandra den här gången, men kul att Rajje kommer ner en sväng!
Hoppas nu bara att han kan gå ordentligt med sin onda tå!
Ha det så bra!
Kram!
GillaGilla